podróż

Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego

idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw

za sobą

ślad.

-Ralph Waldo Emerson

Prawdziwy artysta nie posiada dumy.

Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca.

-Ludwig van Beethoven

STARYNSZCZAK  śpiewa

A pewna historia przedstawia się tak: Radek Staryńszczak, muzyk, którego talent możemy podziwiać na platformie Fourth Son, związany jest od jakiegoś czasu z projektem iWojtek. iWojtek to projekt autorski producenta Wojtka Jabłońskiego, który wraz ze studiem produkcji muzycznej Good Vibe Production Group, lansuje młodych, zdolnych wokalistów. Kompozytor i gitarzysta zespołu KULT wyłowił z muzycznego morza właśnie Radka, i tak oto już niedługo możemy spodziewać się premiery pierwszego  singla.

W oczekiwaniu na premierę, posłuchajmy wersji "Mała" Piotra Roguckiego w wykonaniu znajomego muzyka.

fourth son shop.jpg

WCINANKI

FOURTH SON shop

Track NameArtist Name
00:00 / 01:04

MONIKA  lidke

Urodziła i wychowała się w Polsce na Dolnym Śląsku, spędziła wiele lat w Paryżu, a od 2006 r. mieszka w Londynie.

 

Zadebiutowała w 2008 r. albumem „Waking up to Beauty”.
 Kolejny album artystki “If I was to describe you” z 2014 r. był okazją do współpracy z wyśmienitą wokalistką Basią Trzetrzelewską oraz wirtuozem gitary basowej Jankiem Gwizdałą. Wydanie tego krążka zaowocowało koncertem w prestiżowym Studiu Agnieszki Osieckiej.

W 2017 r. amerykańska wytwórnia Dot Time Records wydała trzecią płytę artystki „Gdyby każdy z nas” – jej pierwszy zarazem krążek w języku polskim to wysublimowane, intymne aranżacje muzyczne do tekstów poety Andrzeja Ballo. Tym razem do zespolu Moniki dołączyły gwiazdy polskiej piosenki: Anna Jurksztowicz, Dorota Miśkiewicz i Krzysztof Napiórkowski, oraz znani muzycy jazzowi Marek Napiórkowski, Michał Tokaj i Michał Barański.

Monika regularnie występuje w Polsce oraz w Londyńskich klubach jazzowych (Ronnie Scott’s, Pizza Express Jazz Club, 606 Jazz Club) oraz na festiwalach jazzowych, chętnie pracuje z innymi artystami na scenie i w studio - często użycza głosu projektom basisty Shez Raja, nagrywa muzykę do filmów i telewizji, tworzy piosenki z międzynarodową grupą muzyków i poetów.

 

monika lidke fourth son.jpg

zdjęcia Monika S Jakubowska

Piękna, delikatna, uzależniająca, nie mogę się uwolnić od tej muzyki. Jestem Pani fanem!

 

- Marek Niedźwiecki o

Waking up to Beauty

Jesień 2020 przywitała nas paletą barw nowej, czwartej płyty Moniki Lidke „Let the world be a question” - „Pozwól światu pozostać pytaniem”.
Delikatne, melodyjne i świetnie nadające się do radia piosenki zaskakują wysublimowanymi  aranżacjami z elementami jazzu, folku i rytmów latynoskich.
Do stałego zespołu Moniki dołączyli tym razem muzycy z polskiej formacji Vadomaya oraz Alle Choir London, podkreślając tym samym multikulturalny charakter plasującego się na granicy gatunków muzycznych projektu.
W poszukiwaniu nowych brzmień, Monika podkreśla uniwersalność swoich piosenek poprzez współpracę z dwoma angielskimi producentami: Wulfote i Happy Cat Jay, twórcami trzech remiksów wieńczących płytę.

formularz SUBSKRYBCJI
obserwuj na INSTAGRAM

 INFO​

 

Fourth Son ma swoją

siedzibę w Bristol,

Wielka Brytania

 

fourthsonuk@gmail.com

 

Tel: 07910156838
 

  • Facebook
  • Instagram

©2020 by Fourth Son Project