podróż

Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego

idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw

za sobą

ślad.

-Ralph Waldo Emerson

Prawdziwy artysta nie posiada dumy.

Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca.

-Ludwig van Beethoven

MONIKA  lidke
DZIEWCZYNA Z JAZZEM W TLE
wywiad
CARMONN french
MOJE DOŚWIADCZENIE Z WYSTAWĄ "Thread"
fourth son blog.jpg

W roku panującej niepewności z radością mogę powiedzieć, że osiągnąłem coś, co napełnia mnie dumą. W zeszłym miesiącu wystawiłam swoją drugą ekshibicję, THREAD. Chociaż z jednej strony cieszę się, że to już koniec, z drugiej jednak wiele się  nauczyłem, i to doświadczenie nadal jest we mnie żywe. COVID tak naprawdę nie wpłynął bardzo na proces malowania. Sprawił, że premiera przebiegła bardziej rygorystyczna, ale przede wszystkim manifestował we mnie gigantyczną chęć, aby coś z siebie wydobyć.

fourth son shop.jpg

Carmonn French ma więcej kreatywności w lewym paznokciu niż większość z nas przez całe życie! Jej obrazy są znakomite; kolorowe, delikatne i piękne. Kanalizuje francuską elegancję. Po prostu uwielbiam jej pracę.

-Sonya Furlong , klient

fourth son shop.jpg
fourth son shop.jpg

Zupełnie inaczej niż w przypadku mojej ostatniej wystawy „100 twarzy”, która miała szersze znaczenie, THREAD był całkowicie skupiony na jednej osobie. To było wyzwanie, ale też wspaniały eksperyment próby połączenia konkretnej historii poprzez moje prace.

fourth son shop.jpg
fourth son shop.jpg

Podczas gdy niektóre z większych prac były napełnione dużym ładunkiem emocjonalnym, wiele mniejszych zostało zrobionych bez zbytniego zastanawiania się nad nimi. Co ciekawe, odkryłam, że rzeczy, do których byłam mniej emocjonalnie przywiązana, sprzedawały się znacznie szybciej. To nauczyło mnie odpuścić ten proces, przestać próbować nadawać im zbyt „profesjonalny” wygląd. Oczywiście nadal chcę, żeby takie były:)

Kolejny rok, kolejna wystawa. Więc o dalej? Będę tworzyć nową kolekcję, która odbędzie się w Parliament House w Sydney w czerwcu 2021 roku.

 

Dużo miłości i koloru.

Z serca,

Carmonn French 

Wystawa odbyła się w październiku 2020, w Gallery 371, Marrickville, Australia

12805977_10153608457894633_9263468643965
SYLWIA  lakoma
TREŚĆ I FORMA

A bsolwentka Uniwersytetu Bydgoskiego, ale również absolwentka szkoły architektonicznej, gdzie pod okiem- między innymi- profesorów Politechniki Gdańskiej, doskonaliła malarstwo i rysunek.

W latach 1995-2001 zajęła się poezją. Jej prace zadebiutowały w Antologii Poezji Młodych Twórców Warszawa.

 

Fotografią zajmuje się od 2008 roku i w jej dorobku znajduje się między innymi drugie miejsce w kategorii Portret oraz wyróżnienie Salonu w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Wystawy jej prac odbywały sie również w Polsce, między innymi w Gdańsku.

Ostatecznie zadomowiła się w Bristolu, gdzie od 2011 do 2014 roku brała udział w czterech wystawach Art MEETING. Swoje prace wystawiała podczas dwóch niezależnych odsłon w Galerii Centrespase, oraz w indywidualnej wystawie w The Grant Bradley w 2013 roku.

Fotografia stała się jej sposobem na podzielenie się wyobraźnią, na intymny dialog z widzem. Jej prace są przepełnione emocjami, poetyką i nostalgią. Znaleźć w nich można zarówno portrety, pejzaże, jak i zdjęcia reportażowe, uliczne. Sama przyznaje jednak, że w fotografii najbardziej interesuje ją człowiek i forma.

IMG_20210330_102524_066.jpg
sylwia lakoma.jpg
sylwia lakoma.jpg
IMG_20210330_102515_161.jpg
sylwia lakoma.jpg
sylwia lakoma.jpg
sylwia lakoma.jpg
sylwia lakoma.jpg

Słowo i obraz - to moja artystyczna forma wyrażenia wrażliwości w oparciu o doświadczenia, obserwacje świata, ludzi i życia.Obecnie spełniam się w roli mamy. Uważam, że to najwspanialsze z dotychczasowych doświadczeń.

-Sylwia Lakoma

DUCHY  osobne

Debiut!  Wojciech Muszyński i Eligiusz Buczyński w duecie postanowili przybliżyć literaturę współczesną na kanale YuTube. W co dwutygodniowym cyklu podcastów  miłośnicy słowa i z wykształcenia i z pasji, przeprowadzają przez godne uwagi tytuły wydawnictw  okraszając całość dialogiem. Filolog-filozof i kulturoznawca-bibliotekarz kontra literacki świat, do którego mają szeroki dostęp. Ograniczeniem może być tylko wybredność.