podróż

Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego

idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw

za sobą

ślad.

-Ralph Waldo Emerson

Prawdziwy artysta nie posiada dumy.

Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca.

-Ludwig van Beethoven

Rara Avis akt I Jacques de Chiffon
00:00 / 04:27

JACQUES DE chiffon

 

Kolejna odsłona twórczości poznańskiego artysty. Działacz charytatywny i prezes fundacji dobroczynnej Jacek z Szafy. Bloger. Autor Wisielca -  książki o rozwoju duchowym, zmianach życiowych, doświadczeniach poza ciałm i alkoholiźmie. Muzyk, kompozytor, producent i reżyser. Zwolennik spokoju i życia w trybie offline. Nieoficjalnie wiemy, że muzyk pracuje obecnie nad szlifem materiału płytowego a tymczasem przedstawiamy Rara Avis - utwór z szerokiego dorobku muzyka.

 

fourth son blog.jpg
ODCINEK 1Buczyński&Xave
00:00 / 11:16
ODCINEK 2Buczyński&Xave
00:00 / 12:30

MAŁE CENTRUM świata

 

Słuchowisko współprowadzone przez dwóch przyjaciół poezji, artyzmu i dobrej konwersacji - Eli Buczyńskiego i Antoine Xave. 

W klimacie pubu, w oparach dekadencji i jazzu, wprowadzają w niecodzienny klimat smakowania sztuki.

W materiale głosów użyczyli między innymi  Justyna Gagat, Anna Bilut i Yevhen Savin. Dziękujemy!

 

przysiądź się

DO STOLIKA

MONIKA  lidke
DZIEWCZYNA Z JAZZEM W TLE
wywiad

DUCHY  osobne

Debiut!  Wojciech Muszyński i Eligiusz Buczyński w duecie postanowili przybliżyć literaturę współczesną na kanale YuTube. W co dwutygodniowym cyklu podcastów  miłośnicy słowa i z wykształcenia i z pasji, przeprowadzają przez godne uwagi tytuły wydawnictw  okraszając całość dialogiem. Filolog-filozof i kulturoznawca-bibliotekarz kontra literacki świat, do którego mają szeroki dostęp. Ograniczeniem może być tylko wybredność.